Okresní rada a ostatní střediska

 

Stránky Okresní rady

https://orj713.skauting.cz/

Okresní rada je nadřazeným subjektem všech středisek našeho okresu. Jejím úkolem je informovat střediska o novinkách, které se dějí na skautské scéně, pořádat celookresní akce (např. Závod Vlčat a Světlušek či Svojsíkův závod), do kterých je zapojena většina středisek. Mnoho z těchto akcí je určeno i široké veřejnosti (např. Skautský ples).

 

Středisko Konice

https://www.skautikonice.skauting.cz/

  Stránky Konického střediska, se kterým jsme navázali úzkou spolupráci. Jezdímě společně na výpravy i letní tábory a také pro sebe vzájemně pořádáme různé odpolední i vícedenní akce. Jednou z nich je například Noční Konice, která je taktéž určena veřejnosti.

 

Středisko Járy Kaštila

https://www.jarykastila05.skauting.cz/

Stránky prostějovského střediska, jež sídlí blízko Hlavní nádraží. Pro veřejnost pořádají například Hon na Široka či se každoročne účastní charitativní sbírky Pomozte dětem.

 

Středisko Pelikáni

https://www.pelikani.org/

Stránky prostějovského střediska sídlícího na Vápenici, které pořádá Klub deskových her, jehož se můžete se svými dítky zúčastnit. Navíc jsou také aktivní ve sbírce Škola v Africe, ke které také každy rok pořádají doprovodný program v Národním domě.

 

Středisko Děti přírody

https://detiprirody.skauting.cz/

Stránky posledního prostějovského střediska, sídlícího u Hvězdárny. Každým rokem připravují zajímavé programy pro veřejnost v prostředí parku, z nichž lze zmínit třeba Indiánske odpoledne.

 

Další skautské stránky

 

Stránky organizace Junák pro veřejnost

https://verejnost.skaut.cz/

Stránky organizace Junák, pod kterou spadáme, kde se mlže veřejnost dovědět spoustu dalších důležitých informací o tom, jak fungujeme, co děláme, co naše práce přináší ostatním lidem a další.

 

Stránky organizace Junák pro skauty

https://krizovatka.skaut.cz/

Stránky organizace Junák, část pro skauty, kde se mohou dozvědět o zajímavých akcích, dalším vzdělávání, činnosti TDC a  také spoustu dalších důležitých informací.

 

Teepek

https://www.teepek.cz/

Stránky Teepka, zaměřené na děti ve věkl 11 - 15 let. Mohou si zde najít nové skautské kamarády z celé republiky, spoustu návodů na různé aktivity, příběhy ze skautské života a mnoho dalšího.

Obchody se skautským zbožím

 

Obchod TDC

https://obchod.skaut.cz/

Stránky obchodu TDC (Tiskové a distribuční centrum), které je zvláštní jednotkou Junáka. Najdete zde převážně dekrety, nášivky, knihy a jiné publikace a také spoustu zajímavých věcí jako jsou penženky, placky, karabiny a další.

 

JUNshop.cz

https://www.junshop.cz/

Stránky největšího českého obchodu se skautským vybavením. Lze zde najít vše od krojů po outdoorové vybavení, které se vaším dětem bude hodit na výpravách a táborech. Převážne spacáky, karimatky, body, bundy, čelovky...

 

Liman Sport

https://www.limansport.cz/

Stránky obchodu převážne s outdoorvým vybavením za zajímavé ceny. Taktéž zde lze najít veškeré vybavení, keré kdy bude vaše dítě potřebovat i spoustu dalších věcí navíc. Zmínit lze třeba luk, který taktéž využíváme v některých svých programech.